Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekNaše Barborka z Třebaňského údolí se rozhodla nám v prvních vteřinách roku 2010 porodit dvě krásná štěňátka : Irisku-váha 138 a Ibišek- 105 gr. Maji krásné datum : 1.1.2010.

Iriska i Ibišek se maji k světu, Barborka má dost mlíčka a tak denně se váha zvedá a miminka papaji a spinkaji. Obrazek

Tady je vidět, jak jim chutná mlíčko od Barborky. Jsou to spokojená psí miminka.

Miminka se opravdu maji k světu a den ode dne jsou baculatější. Barborka tam má moc smetany .Obrazek

Moc nám to ale sluší. Nevíme ani zda-li budou krátký nebo dlouhý, to prostě ukáže čas. Protože tatínek je krátkosrstý.

Tak co tomu říkáte? To nám to ale sluší!!! Barborka je moc fajn maminka, od miminek se nehneObrazek

Jsou to ta nejkrásnější miminka pod sluncem. A jak jsou spokojená.Obrazek

Dnes je 12.1. a naše miminka jsou váhově skoro stejná. Iriska váží 375 gr a Ibišek 362 gr. 

Bříška máme jako melounky a Barborka se snaží, aby se měly  štěňátka dobře. Zatím nechodíme, pouze se plazíme po tom velikém bříšku. Nožičky nás totiž zatím nezvednou.Obrazek

Dnes je 14.1 a je nám přesně 14 dní. Jsme krásný vyrovnaný vrh. Ibišek první včera otevřel očička, Iriska ještě né. Máme krásně naducaná bříška a neděláme nic jiného než papáme.

Zatím neni vidět, zda-li budeme krátkosrstý nebo dlouhosrstý.Obrazek

Tak co nám říkáte???

Budeme po tatínkovi krátkosrstý a již začínáme běhat. Sice to bříško je moc těžké, ale již cvičíme ty naše nožičky.

Jsme od sebe skoro k nerozeznání.

Barborka si nás pěkně hlídá!Obrazek

Tak já jsem Ibišek a jelikož moje panička říká, že některé lidi nejsou hodný, tak jsem na ně vyplázl jazyk!!!!

Snad už nám přestanou vypínat ty naše stránky.

To by jsme museli se přestěhovat na jiné  www.trebudolivrhi.websnadno.cz , ale tam ještě neumí dobře všechno ovládat.

Na ty hodný se příště usměji!!!

Obrazek Moc nám to doma sluší. Mam tady další kámošky, to jsou starší holky, které si s námi rádi hrají. Hnědá je Chrpa a bílá Hortenzie!!!

Teta co mi drží je ze Slunečného útesu. Ráda mi kontroluje, abych měl své varlátka tam kde maji být, aby mi necestovaly do bříška.

ObrazekJe nám 6 tádnů a začínáme běhat po bytě. Nejdříve jsme se báli na koberci, ale již jsme si zvykáme.

Pujdeme zase na první očkování, ale zatím ještě čekáme na čísla z plemené knihy.Maminka si nás hlídá před ohrádkou, aby ty větší holky co tu běhaji k nám moc Obrazekneskákaly, aby nás neutahaly.

Nahoře je Ibišek-statnější  a dole je něžná Iriska a že nám to oběma sluší!!!

Panička z nás má velkou radost.

Naše drobotina se opravdu povedla. Běhají po pokoji a všechno je moc zajímá. Třásně u koberce jsou nejlepší a nejzajímavější. Již se to pomalu krátí a brzy se budeme muset rozdělit. Přijedou si nový páníčkové!Více fotek ve fotoalbumu.

Dnes 6.3. se na Ibička přijela pdívat děvčata moc hodná. Krásně jsme si tady popovídali a koncové rozhodnutí bylo, že si ho odvezou domu. Loučení bylo smutné. Co Ibiškovi popřát :Obrazek určitě hodtě lásky, štěstíčka a věřím, že to v novém domově bude mít. Děvčata byla úžasná s pesky maji zkušenosti. Budeme se těšit na zprávičky od nich z nového domova. Snad si rychle zvykne  

Nestačilo mi být moc smutno po Ibiškovi, nahradila mi ho Chrpa. Je to moc hodná kámoška.I v noci se mnou spinká, aby mi nebylo smutno.Obrazek

Dnes je 15.3. a stejně to chutná jako v lednu. amaaminka je hodná, hezky se rozvalí, abych mohla ještě trochu vytáhnout smetany.

Barborka je moc šikovná maminka.Obrazek

Dá mi to přece jen více práce, ale za to to stojí.

To je bašta!!!!

Zprávička od Ibiška přišla, že ten kluk nechce štěkat. To já Iriska jsem uštěkaná holka až až. Čím menší, tím uštěkanější!!! 

ObrazekIriska si konečně venku užívá sluníčka a opravdu se nikoho nebojí. To je taková bojovnice to je hrozný. Je jí 5 měsíců a váží 1.20 kg. Všechny pošťuchuje a nikoho nenechá v klidu. Na dvorečku je jako v peřině. Stále si hraje s kámočkami. Také nám volala pani od Ibiška, že lumpačí na dvorečku.Ani nebudu psát, co všechno provádí!!!

To jsem ale vyrostla? Jsem již opravdu velká a krásné fenečka. Celý den běhám po dvoře, ani nemam čas se pořádně prospat, abych něco nabrala na váze. Všechno musí vyběhat Jen před maminkou se snažím dávat najevo, Obrazekže jsem asi něco provedla, aby se na mne nezlobila.

Sluníčka si užívám co to jde!!! Dvoreček je pro nás někdy opravdu malý

 Nejvíce se honím s myši-piši, to je o měsíc mladší slečna než já, ale co 16.8.-012u.jpgdokážeme ...

Přidány nové fotografie Ibiška do Fotoalbumu.

Naše Iriska již úprošla komisí a dostala razítko, že je od 1.3.2011 již chovná, také se účastnila výstavy v Nižboru, kde se umístila  se známkou V4. 

Již jsme ji vybrali ženicha a tak uvidíme,jak to všechno bude.

Dne 22.5. jsem byla přihlášená na MVP do Litoměřic v mezitřídě. Posuzoval pan Ing.Loeš Jančík a já i přesto že jsem ještě trochu voněla si vychodila 2.místo.

Iriska v roce 2011 porodila jednoho pejska jmenem Šeřík, ale bohužel pejsek to vzdal a tak Iriska se začala starat o jiná miminka a určitě z ní příště bude výborná mamainka, když dokáže pomoci jiným miminkům.

Iriska v prosinci 2012 porodila dvě krásné psí slečny, ale bohužel po 10 dnech nám náhle zemřela a tak se o naše malé sirotky musela smečka postarat.

 Barborka se letos v r. 2014 dožila 8 let a je stále čilá a veselá slečna.